АГРОБІЗНЕС МАЙБУТНЬОГО – СИМБІОЗ ІННОВАЦІЙ ТА ІНТЕЛЕКТУ

Впровадження систем точного землеробства в масштабах надвеликої компанії потребує довгострокового стратегічного планування, адже від цього залежить ефективність інвестицій та динамічність розвитку бізнесу. Як це відбувається в компанії «Кернел», розповів Костянтин Шитюк, керівник служби рослинництва

 

Пане Костянтине, розкажіть, будь ласка, з чого взагалі починалося впровадження систем точного землеробства в компанії «Кернел»?

Насправді початок точного землеробства був закладений ще в «Дружбі-Новій»: саме звідти компанія «Кернел» отримала базис. Тоді головним стимулом до впровадження елементів цих систем було не просто бажання використати передові технології, а необхідність забезпечити ефективнішу реалізацію агроресурсів, повністю використати потенціал полів, підвищити керованість процесів у рамках великої Компанії. Адже величезна кількість техніки – це й велика кількість операцій, які виконуються одночасно у різних умовах (11 областей України з різними ґрунтами та кліматом), що потребує гнучкості у виборі технологій вирощування, а також «розумного» використання агрегатів. Таким чином, завдання зводиться не лише до вчасного виїзду в поле і виконання стандартних робочих операцій. Потрібно максимально ефективно використати ресурси, що для великих компаній найбільш проблематично. Крім того, висока вартість палива, добрив, насіння та ЗЗР змушує не забувати і про важливість функції контролю.

Як і кожен новий проект, старт впровадження систем точного землеробства в «Кернел» був непростим: спочатку впроваджувалися окремі елементи, паралельно формувалася потрібна команда. Ми зіткнулися з ситуацією, коли окремі підприємства, які увійшли до структури Компанії, мали у своєму розпорядженні різне устаткування для точного землеробства. Інший виклик – недостатність професійної підтримки на ринку техніки і нерозвиненість напряму загалом. У результаті було закуплено обладнання різних виробників, яке пізніше складно суміщалося одне з одним, що не найкраще позначилося на якості впровадження. Певним чином на уніфікованість підходів впливало і бажання спробувати якомога більше технологій. Тому наступним кроком стало формування цілісної довгострокової стратегії розвитку точного землеробства: було прописано результати, які хотілося б отримати, цілі стали більш конкретними, а шлях їх досягнення набув чітких обрисів. Було виокремлено певні технології, які найкраще розвинуті в Компанії й які стали драйверами розвитку всього напряму, – ідеться про системи диференційованого внесення добрив.

Повну версію матеріалу читайте в № 2 04/2018 журналу IFarming

ВОЛОДИМИР ВАСИЛЕНКО

 

У раз передруку посилання на iFarming обов’язкове. Видавець не несе відповідальність за зміст рекламних оголошень та статей.

Ваші відгуки, пропозиції та зауваження приймаємо на пошту редакції: office@deltamedia.com.ua