ВСЯ ТЕХНІКА ПІД КОНТРОЛЕМ

 

Завдяки впровадженню сучасних систем контролю за рухом сільськогосподарської техніки агрофірмі «Колос» вдалося протягом короткого терміну значно підвищити ефективність виробництва продукції

 ІВАН ЛИТВИНЕНКО

 

Господарство почало займатися насінництвом, придбало нові сільськогосподарські машини та агрегати. Щоб забезпечити ефективність виробництва продукції, потрібно було шукати нові підходи до вирощування культур, висувати підвищені вимоги до роботи персоналу. Урешті-решт вибір було зроблено на користь елементів точного землеробства, зокрема практичного застосування інноваційних програмних та технічних рішень.

З чого почали і що зробили

У 2015 році було прийнято рішення придбати перші прилади для навігації та автопідрулювання для використання на тракторах та вантажних автомобілях. Перше завдання, яке тоді поставило керівництво, – забезпечити чіткий контроль за рухом транспортних засобів та витратою пального. Після пошуку оптимального рішення звернулися до менеджерів «Студії Аграрних Систем», яка обслуговує відомому компанію з надання аграрних послуг «Кропіо». У результаті з літа минулого року розпочалося активне впровадження програмних та технічних рішень. Відтоді ж почали працювати над оптимізацією виробничих процесів, навчати персонал та шукати «вузькі місця» в роботі.

Близько 30 тракторів одразу ж обладнали GPS-трекерами. Вже в перший рік роботи таке рішення принесло позитивний економічний ефект – було зекономлено ресурси, а отже, й кошти. Весь обсяг робіт з організації системи контролю за рухом сільськогосподарської техніки безпосередньо на місці виконували лише кілька спеціалістів компанії-дилера. Приїхали у господарство, провели налаштування обладнання та навчання працівників – і робота пішла! Лише за кілька тижнів фахівці опрацювали всю наявну інформацію щодо полів та вирощуваних сільськогосподарських культур, а за місяць-півтора повністю налаштували нормальну роботу системи.

 

Повну версію матеріалу читайте в № 2 04/2018 журналу IFarming

 

У разі передруку посилання на iFarming обов’язкове. Видавець не несе відповідальність за зміст рекламних оголошень та статей.

Ваші відгуки, пропозиції та зауваження приймаємо на пошту редакції: office@deltamedia.com.ua