В Україні навчатимуть спеціалістів із точного землеробства

Уже невдовзі впроваджувати технології точного землеробства в українських фермерських господарствах будуть дипломовані спеціалісти. З нового навчального року в Національному університеті біоресурсів та природокористування України за ініціативи компанії AgriLab стартує магістерська програма «Агрохімсервіс у прецизійному агровиробництві».

Насправді таких фахівців вже не перший рік навчають в університетах США, Канади, Європи, Нової Зеландії, Австралії, Бразилії та Аргентини. Тим часом на ринку праці України ця спеціальність досі не представлена, хоча українські компанії потребують спеціалістів, які б могли ефективно впроваджувати в агровиробництво інноваційні інструменти.

«Рік тому AgriLab і Національний університет біоресурсів та природокористування почали реалізацію навчального проекту AgriStart, – розповідає директор компанії Ярослав Бойко. – У результаті студенти отримали доступ до сучасного обладнання та інноваційних технологій. Нам приємно, що проект AgriStart підтримали не лише студенти, але й освітяни. Національний університет біоресурсів та природокористування прийняв рішення створити на основі цього проекту нову магістерську програму, після завершення якої випускники матимуть необхідний рівень знань і навичок для впровадження точного землеробства в Україні».

За новою магістерською програмою студентам не лише розповідатимуть, як, наприклад, застосовувати спеціальне програмне забезпечення, ГІС-дані, датчики і сенсори для аналізу властивостей ґрунтів, а й навчатимуть, яким чином можна проаналізувати економічну ефективність впровадження певних інструментів. Отримані знання слухачі зможуть закріпити під час практики у провідних агрокомпаніях України.