«Сварог Вест Груп» запустила другу чергу зрошення

У селі Пижівка, що на Хмельниччині, корпорація «Сварог Вест Груп» завершила монтаж другої черги обладнання зрошувальних систем та успішно запустила в роботу ще п’ять установок для зрошення торгової марки Valley. Тепер тут розміщено шість поливних машин довжиною від 300 м до 650 м, що зрошують близько 350 га посівів кукурудзи.

Цей регіон було обрано для встановлення зрошення невипадково. Клімат тут м’який, з дуже малою кількістю атмосферних опадів упродовж року. До того ж саме поблизу села Пижівка було законсервовано залишки ще радянської зрошувальної системи з подачею води із річки Дністер.

Тому цього року тут було встановлено насоси подачі води (насоси першого підйому), відремонтовано та введено в експлуатацію буферну ємність об’ємом 5000 куб. м, змонтовано насоси подачі води на дощувальні установки (насоси другого підйому) та безпосередньо зрошувальні машини Valley. Для підключення дощувальних установок до води річки Дністер проклали 8500 м трубопроводів. На зрошувальні установки тепер можна подавати 600 куб. м води на годину з робочим тиском 6 бар. Максимальна висота підйому води від річки Дністер до найвище розташованої дощувальної установки становить 146 м.

У майбутньому корпорація «Сварог Вест Груп» планує ввести в експлуатацію систему моніторингу залишкової вологи на поливних землях. Також у цьому регіоні заплановане збільшення території під поливну систему до 450 га.