ЕРА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Використання цифрових технологій і об’єднання в мережі окремих виробничих процесів набуває все більшого значення, і процес автоматизації прогресує в сільському господарстві ера інтелектуальних технологій порозуміння між трактором і агрегатом

ВОЛОДИМИР ВАСИЛЕНКО

 

Значна частина інновацій в сучасному агробізнесі створюється з використанням цифрових технологій. На виставці Agritechnica 2017 найкращі з них були відзначені нагородами. Але й інші розробки також варті уваги, оскільки мають на меті вирішення головного завдання світової аграрної галузі — нагодувати зростаюче населення планети.

ПОРОЗУМІННЯ МІЖ ТРАКТОРОМ І АГРЕГАТОМ

Claas CEMOS є інтерактивною системою, яка пропонує зручний інтерфейс для оптимізації взаємодії між трактором і знаряддям. Практична користь полягає у спрощенні налаштування знаряддя з урахуванням значень, заданих оператором, а також рекомендованих виробником. Під час роботи в полі налаштування можуть коригуватись автоматично залежно від умов роботи.

 ТЕХНОЛОГІЯ РОЮ

Система Fendt MARS є першим на ринку варіантом використання технології рою в аграрній техніці. Замість однієї великої машини посівом кукурудзи займається «рій» маленьких, автономних безпілотних електричних пристроїв. Механізатор завантажує автономних роботів насінням і контролює їх роботу, а також займається доставкою «рою» в поле на причепі. Вони працюють з дуже низьким рівнем шуму і без світла, що дозволяє використовувати роботів цілодобово навіть поблизу житлових будинків.

БЕЗ ГРУДОК ТА НЕРІВНОСТЕЙ

Ця технологія фірми Pоttinger використовує камери, які в реальному часі роблять знімки поверхні ґрунту і вимірюють ступінь її шорсткості. Бажану величину вводить механізатор, реальна шорсткість вимірюється позаду борони, після чого її величина передається у вбудовану електронну систему управління. Ця система на основі отриманих зображень регулює швидкість трактора й обороти ВВП, що приводять в дію активні робочі органи, для досягнення встановленої якості поверхні. В результаті стає можливим зробити якісне посівне ложе навіть на неоднорідних ґрунтах, а також значно скоротити витрати.

ЕЛЕКТРИЧНЕ УПРАВЛІННЯ ФОРСУНКАМИ

Пневматичні клапани для регулювання обприскування складні у виготовленні і вимагають наявності у трактора пневматичної системи. Клапан ESV (Electric Shut-off Valve) фірми Lechler утворює блок з клапана, проводки і вилки, який легко встановлюється і може керувати однією або кількома форсунками. Управління здійснюється через звичайну CAN-шину, що забезпечує велику швидкість і точність спрацьовування, а також робить простою інтеграцію в системи «розумного» землеробства.

КУЛЬТИВАТОР З НАВІГАЦІЄЮ

Пристрій AutoTrac Implement Guidance, розроблений компанією John Deere спільно з MONOSEM, забезпечує активне управління роботою просапних культиваторів без використання традиційної зсувної рами. Поперечний зсув культиватора по відношенню до трактора забезпечується гідравлічним бічним стабілізатором нижньої тяги, який управляється інтегрованим в трактор регулювальним контуром зі зворотним зв’язком про розташування знаряддя.

Контрольна система використовує сигнал з камери для обчислення дистанції між робочими органами і рядами рослин для коригування положення агрегату.

ПІД ПИЛЬНИМ ОКОМ

Система CULTI CAM фірми Claas використовує кольорову камеру з двома об’єктивами (стереокамеру) для отримання тривимірних зображень рослин, а також покращений алгоритм сегментації і автоматичного визначення висоти і кута камери, що дозволяє здійснювати точний контроль за культиватором під обробки міжрядь. Така система полегшує роботу механізатора, знижує витрату хімікатів, забезпечує більш високу продуктивність і більш ранній початок обробки.

КОМБАЙНУВАННЯ З ІСТОРІЄЮ

Автоматична система налаштування комбайнів фірми New Holland використовує історію попередніх врожаїв, топографію поля і всі налаштування комбайна, які при цьому використовувались. Все це відбувається з прив’язкою до позиційних даних GPS, що дає змогу прогнозувати параметри налаштування для конкретного місця. Під час першого проходу в новий сезон система інтерполює дані і швидко реагує на зміну умов. Система заснована на традиційних датчиках і контрольних системах, вони були доповнені новим датчиком тиску в системі очищення, який також вимірює навантаження на сита. Система пропонує комбайнеру три різних стратегії збирання на вибір, а потім комбайн автоматично підбирає оптимальні налаштування з використанням накопичених у системі даних.

АВТОРОЗВОРОТ НА БУРЯКАХ

Фірма Reichardt спільно з фірмою Holmer exxact розробила інтегроване програмне рішення для повної автоматизації розвороту бурякозбирального комбайна, включаючи підйом і опускання копача. Це мінімізує ущільнення ґрунту і витрати праці. Для цього наявна механічна система управління в рядах і менеджменту на поворотних смугах фірми Holmer exxact була об’єднана з навігаційною GNSS системою фірми Reichardt і вперше встановлена на самохідний бурякозбиральний комбайн.

ОБЕРЕЖНО — ЗАЄЦЬ!

Доволі часто тварини, що ховаються серед густих високорослих культур, не встигають вчасно втекти від комбайна і гинуть. Щоб не завдавати шкоди безвинним тваринам компанією Pоttinger було розроблено систему Sensosafe, яка являє собою сенсорний брус, встановлений прямо на жниварці комбайна. Оптичні інфрачервоні датчики з інтегрованими світлодіодними лампами виявляють тварин під час руху машини. У разі необхідності на систему управляння жатки подається сигнал, і вона активує гідроциліндри, які підіймають жатку вгору.

КІЛЬКІСТЬ ПЛОДІВ ПІД КОНТРОЛЕМ

Кількість плодів на рослині або дереві можна регулювати шляхом видалення квіток, щоб отримати необхідні для продажу розмір і якість. Це можна здійснити за допомогою механічного проріджування квіток ще на стадії цвітіння, проте процес ускладнюється через необхідність визначити оптимальний для бажаних результатів ступінь проріджування. Система Darwin SmaArt, розробка компанії Fruit-Tec Adolf Betz, замінює суб’єктивну оцінку сили цвітіння очима людини на об’єктивний аналіз зображень з камери. Камера на передній стороні проріджувального пристрою визначає щільність цвітіння кожного окремого дерева і відправляє дані в бортовий комп’ютер у реальному часі. Використовуючи алгоритм проріджування, комп’ютер обчислює оптимальну частоту проріджувального пристрою.

ПЛАТФОРМА ДЛЯ ОБМІНУ ДАНИХ

AGRI-Router є універсальною платформою обміну даних для господарств і агросервісних підприємств, яка з’єднує машини і програмне забезпечення незалежно від виробника. Основною метою платформи є спрощення господарських процесів і досягнення економічної ефективності. Тільки користувач може визначати хто, з ким і протягом якого часу може обмінюватися інформацією.

Таким чином, AGRI-Router спрощує для господарств управління інформацією і робить перший важливий крок на шляху до впровадження цифрових технологій.

СЕРВІС У ВІРТУАЛЬНОМУ ПРОСТОРІ

В епоху все більш складних машин фірма Amazone у своїй системі SmartService 4.0 використовує технології «віртуальної реальності» і «розширеної реальності» для подальшого навчання і професійної підготовки своїх кінцевих споживачів і сервісних спеціалістів. Система дозволяє здійснювати технічні консультації в реальному часі від фахівців для сервісних техніків, а також польове керівництво з використання технологій компанії від сервісних консультантів для кінцевих споживачів.

УВАГА! СІЛЬГОСПТЕХНІКА НА ДОРОЗІ!

Telematics Large Vehicle Alert System попереджає водіїв про рух аграрної техніки по дорогах. Система розроблена фірмою Claas і дає можливість водіям, зареєстрованим у мережі, отримувати попередження про розташування та рух великогабаритної техніки дорогами загального користування. Місцезнаходження аграрних машин передається з телеметричних даних через Telematics або через додаток Claas. Завдяки використанню стандарту відкритих даних Open Data широке коло навігаційних систем зможе отримати доступ до зібраної Claas інформації і відповідним чином інформувати і попереджати своїх користувачів.

ВИЯВЛЯЄМО ПОШКОДЖЕНІ ПОСІВИ

Тривимірні зображення, що поставляються системою Smart Crop Damage Identification (SCDI) дозволять зареєструвати пошкодження рослин тваринами або погодними явищами. Система, що розроблена компанією Agrocom, працює на основі аналізу тривимірних зображень, зроблених за допомогою безпілотників на низькій висоті. Для цього за допомогою спеціального програмного забезпечення прокладаються паралельні польотні смуги для зйомки на стабільних висотах. Отримані зображення потім порівнюються з наявними і автоматично відбувається підрахунок завданих полю збитків.

МОНІТОР НА БУДЬ-ЯКИЙ ГАМАНЕЦЬ

Новий монітор CR 7 від компанії Raven приходить на заміну наявним моделям CRUIZER та ENVIZIO. Концепція продукту полягає в тому, що покупець залежно від потреб може отримати або звичайний курсовказівник, або повноцінний польовий комп’ютер для управління окремими процесами і знаряддями. Відкривати додаткові функції можна купуючи цифрові ключі. Серед особливостей монітору слід зазначити можливість працювати одночасно з кількома продуктами (до 5), виконувати посів і одночасне диференційне внесення кількох видів добрив за індивідуальними картами-завданнями. За одночасного використання двох моніторів можна двічі збільшити кількість продуктів для одночасної роботи.

НАВІГАТОР + БОРТОВИЙ КОМП’ЮТЕР

Компанія Trimble представила новий дисплей Trimble GFX-750 для сільського господарства. Дисплей поставляється з навігаційним контролером NAV-900, який оснащується новітнім GNSS-приймачем Trimble. Це дає змогу працювати з кількома супутниковими угрупуваннями (GPS, ГЛОНАСС, Galileo і BeiDou), що забезпечує надійне позиціонування, дозволяє найбільш ефективно використовувати робочий час (особливо під час роботи на горбистій місцевості). Дисплей з високою роздільною здатністю і діагоналлю 10,1 дюйма може працювати з тракторами більшості виробників, що підходить для господарств із різнорідним парком машин. Дисплей сумісний з універсальним протоколом ISOBUS, тож може працювати з сільськогосподарськими машинами та агрегатами, контролюючи внесення матеріалів.

ХМАРНІ ТЕХНОЛОГІЇ

Платформа для моніторингу та аналізу даних у режимі реального часу з’явилась у компанії Topcon. Її скорочена назва виглядає як TAP — Topcon Agriculture Platform. Використання хмарних технологій дає користувачам перевагу у вигляді прийняття найоптимальніших рішень завдяки поєднанню високоточного обладнання, програмного забезпечення та баз даних. TAP розроблено як модульне рішення з інтегрованими додатковими можливостями. Крім обміну файлами, хмарного зберігання інформації та управління парком техніки платформа пропонує інтуїтивно зрозумілу панель інструментів, просунуту FMIS (інформаційну систему управління фермами), рішення для обробки зображень та можливість віддаленої підтримки. Разом із новим обладнанням телематики Topcon для забезпечення зв’язку можна отримати розумне середовище, зв’язане середовище, що підвищує ефективність роботи та продуктивність.

 

У раз передруку посилання на iFarming обов’язкове. Видавець не несе відповідальність за зміст рекламних оголошень та статей.

Ваші відгуки, пропозиції та зауваження приймаємо на пошту редакції: office@deltamedia.com.ua