ОПТИМІЗУЙТЕ АЗОТНЕ ЖИВЛЕННЯ З YARA

Візуально важко визначити, скільки добрив слід дати рослинам, щоб забезпечити їх оптимальною кількістю елементів живлення. Для цього краще використати продукти та сервіси від компанії Yara, що дають змогу прийняти правильне рішення. Йдеться про диференційне внесення азотних добрив, елементами якого є YaraIrix (N-Tester), Yara N-Sensor та AtFarm.

Компанія Yara однією з перших підійшла до вирішення проблеми нерівномірного забезпечення рослин азотом, що тягне за собою: вилягання посівів, зниження якості зерна, недоотримання врожаю та складнощі під час збирання. Саме для цього і було розроблено N-Sensor.

Сучасному фермерові корисно мати у своєму арсеналі інструмент, який би визначив потреби рослини. Yara N-Sensor і є таким інструментом. Він являє собою автономний сканер, який встановлюють на сільськогосподарську техніку, що підтримує диференційне внесення добрив. У режимі реального часу 24/7 цей пристрій зчитує дані про рослини та керує роботою розкидача або обприскувача.

Сенсор корегує норму внесення азотних добрив на кожній ділянці поля залежно від забезпечення рослин азотом.

Серед усіх інших сенсорів Yara N-Sensor має найбільшу площу сканування (за ширини захвату розкидача добрив в 28 м сенсор захоплює 27% площі), має змогу окремо керувати лівою та правою штангою або тарілкою. Слід додати, що сенсор працює не лише з азотними добривами. З його допомогою можна диференційно вносити засоби захисту рослин.

Іншим рішенням для диференційованого внесення добрив є онлайн-сервіс AtFarm, який дає змогу створювати карти завдань для різних норм підживлення за допомогою супутникових знімків, індексів NDVI та алгоритму N-Sensor. Тут йдеться не про додаткове обладнання для сільгосптехніки, а про програму для комп’ютера та мобільний додаток, який може працювати на смартфоні.

Щоб працювати з цією програмою, треба отримати доступ до AtFarm і завантажити або створити контури полів. А далі просто діяти за інструкцією безпосередньо на полі. Усе що треба, це обрати в програмі тип культури, добриво та бажану норму внесення азотного добрива. Після цього система створює картку завдання з необхідною інформацією, яка експортується на монітор трактора. І все — система повністю готова до роботи.

Таке рішення підходить як для великих, так і малих господарств. Карти, які створює система ATFarm, досить наочно показують різниці в рості та розвитку рослин на полі. Це дає змогу будь-якому агровиробнику оптимізувати внесення азоту та за допомогою GPS-локації на телефоні та вручну регулювати швидкість потоку або швидкість руху на основі рекомендацій, які надаються програмою.

 

 

 

У разі передруку посилання на iFarming обов’язкове. Видавець не несе відповідальність за зміст рекламних оголошень та статей.

Ваші відгуки, пропозиції та зауваження приймаємо на пошту редакції: office@deltamedia.com.ua