Підживлення по картах завдань

Практичний досвід господарства в Чернігівській області свідчить про переваги використання карт завдань на розкиданні добрив.
Олександр Уманський

Господарство «АгроСтарт Україна» 2020 року придбало та використовувало кілька моделей сільськогосподарської техніки KUHN, зокрема повністю призначений для роботи з елементами точного землеробства KUHN Axis EMC. Зі слів керівника господарства Василя Рубана, маючи в обробітку 2000 га посівів, придбали розкидач мінеральних добрив KUHN Axis EMC. Основні сільськогосподарські культури: озима пшениця, картопля, кукурудза, соя, соняшник та ріпак. Розкидач мінеральних добрив використовують разом із бункером-перевантажувачем для внесення приблизно 10 т добрив. Відпрацьовано таку схему роботи: спочатку на господарському дворі завантажують бункер-перевантажувач і потім разом із розкидачем виїздять у поле, де відбувається диференційоване внесення добрив. Керівник господарства зазначив, що вибір цього бренду був заснований на привабливій комерційній пропозиції від УАПК. Для роботи в господарстві використовують карти завдань, що дає змогу диференційовано вносити різні види добрив. Наприклад, на картоплі завдяки KUHN Axis EMC оперативно та якісно внесли п’ять різних видів добрив у кілька проходів.

Загалом за 2020 рік, за свідченням керівника господарства, KUHN Axis EMC продуктивно відпрацював польовий сезон, забезпечивши внесення добрив на окремих полях по 3–5 разів, що сумарно становить близько 4500 га полів.

Євгеній Семеренко, менеджер із регіонального розвитку KUHN у Чернігівській області:

— KUHN Axis EMC — машина для точного землеробства. «EMC» — це система зважування для контролю подання добрив на кожну сторону окремо. Під час забивання система реагує максимальним відкриттям заслінки. Грудка проходить, і система знову повертається до заданої норми. Робота з точного землеробства відбувається згідно з картами полів. Машина розуміє, чому виникла перешкода і повідомляє про це оператора. Розкидач обладнано системою VARISPREAD PRO — безступеневе відключення для уникнення перекриття. Також є система OPTIPOINT — під час входження на поле і виходу з нього машина розуміє, де відкривати/закривати заслінки для розкидання добрив, щоб уникнути перекриття площі внесення. Завдяки цим рішенням зменшується вплив людського чинника. Агрегат працює за картами полів та завдань, що дає змогу вносити добрива диференційовано. Також на машині вставлено додаткову систему регулювання внесення добрив на краю поля TeleMat. Це додаткове обладнання дає змогу якісно працювати вздовж доріг, лісопосадок, на межах полів, не забруднюючи навколишнє середовище, та економити затрати клієнта.

Враховуючи, що не всі господарства можуть собі дозволити придбати сучасну техніку, дилери компанії KUHN пропонують скористатись послугою кредитування від ведучих банків. Наприклад, одну з найкращих пропозицій пропонує Кредобанк: 0% на 12 місяців за умови першого внеску 50%.

 

 

 

У разі передруку посилання на iFarming обов’язкове. Видавець не несе відповідальність за зміст рекламних оголошень та статей.

Ваші відгуки, пропозиції та зауваження приймаємо на пошту редакції: rost.panichev@ifarming.com.ua