Trimble: підживлення під контролем

Система внесення рідких добрив докорінно змінила ефективність вирощування сільськогосподарських культур

Щороку кожне господарство намагається впровадити у себе на полях нові системи точного землеробства, щоб зробити виробництво ще продуктивнішим. У 2019 році випробували та запустили в роботу систему управління внесення рідких матеріалів Trimble Field-IQ ISOBUS, яка дає змогу застосовувати змінну норму внесення добрив, роботи за картами завдання та працювати на будь-якому моніторі, що робить систему повністю універсальною. Ця технологія має економічні переваги, а також дає змогу налагодити добре стратегічне керування власною землею.

На землях господарства давно експериментують із новітніми технологіями землеробства. Спершу кожен гектар полів оцифрували — склали карти меж полів та завели до програми Trimble AG. Далі аграрії взялися за створення карт врожайності за допомогою встановленого обладнання на всіх комбайнах, яке дає змогу створити карту вологи зібраного врожаю на кожній ділянці поля та виділити ділянки з поганою врожайністю. І мало-помалу прийшли до необхідності обирати серед різних виробників обладнання, яке б дозволило техніці працювати з цими даними. Трактори та обприскувачі обладнували системами автоматичного підрулювання та керування агрегату через ISO BUS або Field-IQ (системи контролю внесення матеріалів). Для досягнення найвищої точності роботи автопілоту встановлюють RTK-станцію або використовують сигнали Center point RTX. Передусім це дає змогу аграріям проводити набагато точніше й ефективніше усі польові роботи.

 Підживлення рідкими добривами

За допомогою модуля Trimble Field-IQ ISO BUS, який керує процесом внесення добрив, є можливість працювати з будь-якими нормами від 20 до 300 л/га. Якщо ми говоримо про кукурудзу, під якою в господарстві левова частка площ, то дуже важливо дати поживні речовини, які забезпечать рослину всім необхідним упродовж тривалого вегетаційного періоду. Правильне застосування мінеральних добрив збільшує врожайність та поліпшує якість зерна.

Фосфор потрібний для кукурудзи постійно, його рослина споживає до достигання зерна. Дефіцит фосфору спостерігають переважно на холодному ґрунті, тобто ще навесні.

На початковому етапі розвитку рослини кукурудзи можуть відчувати фосфорне голодування. На момент, коли листочки активно формуються, а коренева система ще слабенька, раптово закінчуються запаси фосфору, що були в насінині. Від цього гальмуються ростові процеси, а листя набуває характерного фіолетового забарвлення.

Внаслідок того, що поживні речовини потрапляли прямо в рядок, де ростиме кукурудза, вони відразу були доступні для рослин. Результат був пречудовим. Весна тоді була прохолодною, але фосфорного голодування не спостерігали взагалі. І це до того, що на полях, де вносили традиційні добрива, рослини набули фіолетового кольору. Адже має пройти час, поки сухі речовини перетворяться в доступну для рослин форму.

Таку технологію випробували в усіх трьох кластерах компанії «Агріком» — у трьох різних ґрунтово-кліматичних зонах. Скрізь спосіб підживлення рідким фосфорним добривом показав себе добре. Були лише відмінності в дозах і препаратах. Однак то вже залежало від конкретних умов поля.

 

Отже, як дізнатися характеристики та ціну приладів точного землеробства, про які йшлося у статті? Для цього переходьте за посиланням

Бажаємо аграріям великих врожаїв у 2021 році та сподіваємося на довгу та плідну співпрацю. Приєднуйтеся до нашого кола друзів!

З любов’ю, компанія «ПОЛЕТЕХНІКА»

 

 

 

 

У разі передруку посилання на iFarming обов’язкове. Видавець не несе відповідальність за зміст рекламних оголошень та статей.

Ваші відгуки, пропозиції та зауваження приймаємо на пошту редакції: rost.panichev@ifarming.com.ua