Якісне розподілення насіння

автор Олександр Сумський

Позитивні відгуки українських аграріїв від користування різними моделями машин та агрегатів KUHN не є новиною. Дізнаємося деталі використання KUHN ESPRO 6000 RC в Олега Кирилюка, заступника директора ФГ «Черепин» (Київська область).

У цьому господарстві в обробітку є 2,5 тис. гектарів посівів. Ґрунти на полях глинисті, піщані, проте більшість угідь саме чорноземи.

«Це важка земля, а тому для нас важливо правильно вибрати сівалку, яка б впоралася з нею, — говорить Олег Кирилюк. — Нині у ФГ «Черепин» працює модель універсального посівного комплексу KUHN ESPRO 6000 RC з шириною 6 м, що агрегатується з трактором T8.410 NewHolland».

Ця сівалка дає змогу аграріям проводити одночасно сівбу насіння і внесення добрив за один прохід. Фактично цей агрегат являє собою універсальний посівний комплекс, що використовує два ряди культивувальних дисків, за якими йде один ряд прикочувальних котків діаметром 900 мм.

Агровиробники цього господарства використовують сівалку для сівби таких сільськогосподарських культур: ріпак, пшениця, ячмінь, тритикале, соя. За сезон сівалкою засівають до 1500 га, і при цьому дуже задоволені якістю сівби.

«Зазначу, що 2017 року, коли ми придбали цю сівалку, розглядали кілька інших моделей, — зізнається заступник директора ФГ «Черепин». — Проте до вибору ми підійшли дуже ретельно, вивчили всі нюанси техніки і зрозуміли, що слід вибирати лише KUHN».

Річ у тім, що переваги KUHN ESPRO 6000 RC у якісному розкладанні насіння у борозні. Це добре розподілення насіннєвого матеріалу, чітко за заданими параметрами глибини та вирівняності. Є варіанти сівби з добривами та без — дуже зручно під різні потреби. До того ж сівалку легко налаштовувати. Вона проста в користуванні, будь-який механізатор швидко розбереться. Також перевагою стало для господарства те, що у цій сівалці є диски, а не лапи, що більше підходить для ґрунтів ФГ «Черепин».

Бункер сівалки має місткість 5500 л, просто і легко перемикається на використання добрив чи насіння. Тому за потреби агровиробники використовують різні варіанти сівби. Олег Кирилюк каже, що, обираючи сівалки, також дивилися на сходи посівів, які отримували після її роботи.

«Комплексом KUHN ESPRO 6000 RC можна сіяти одразу після оранки, — говорить пан Кирилюк. — Агрегат формує хороше посівне ложе. Без проблем можна регулювати глибину закладання насінини».

За словами заступника директора, у господарстві посівний комплекс не перевантажують роботою. У середньому за світловий день він висіває насіння на площі близько 40 га.

Сівалка за чотири сезони роботи відмінно відпрацювала, жодного серйозного ремонту не було, всі вузли та агрегати працюють без ламання. Загальна площа висіву становить близько 5 тис. гектарів.

До речі, фермери із сусіднього району приїздили подивитися, як працює сівалка KUHN ESPRO 6000 RC, і також вирішили придбати цей агрегат.

Обслуговує та надає консультації щодо роботи техніки компанія-дилер KUHN «Техноторг».

Дилери компанії KUHN пропонують скористатися послугою кредитування від провідних банків. Наприклад, одну з найкращих пропозицій пропонує Кредобанк: 0% на 12 місяців за умови першого внеску 50%.

http://www.kuhn.ua

У разі передруку посилання на iFarming обов’язкове.

Ваші відгуки, пропозиції та зауваження приймаємо на пошту редакції: rost.panichev@ifarming.com.ua